Airbus A380 – zážitek, který si budete pamatovat do konce života

Létání s A380 je jedinečný zážitek, který vás seznámí s novými standardy pohodlí během letu. Ve svých dvou patrech má až čtyři třídy – first, business, economy a premium economy.

Dvoupatrový A380 je skutečný zázrak vědy a techniky, perfektně využívající prostor, aby nabídl cestujícím ten nejvyšší luxus. Stylové apartmá s postelí, poutavý bar, obchody, společenská místnost, tělocvična, sprchy a k tomu krásné příjemné osvětlení kabiny, to vše najdete v první třídě. Budete tak mít pocit, jako byste letěli vlastním soukromým letadlem.

Dvoupatrový A380 je dnes největší a nejprostornější dopravní letadlo na světě. S tím, jak se doprava každých 15 let zdvojnásobuje, je A380 dokonalým letadlem, které vyhovuje potřebám cestujících a zároveň ochrání životní prostředí pro budoucí generace.

S větším počtem míst k sezení než jakékoliv jiné letadlo nabízí A380 řešení přeplněnosti; přepraví o více než 60 % více cestujících než ostatní letadla, což z něj činí ideální řešení pro letištní dopravní zácpy a růst dopravy. Chrání naši planetu a zajišťuje, že budeme mít i nadále svět plný krásných míst k návštěvě i v budoucnu.

Airbus A380 má nevídané parametry. Na délku měří 73 metrů a rozpětí křídel dosahuje bezmála 80 metrů. Na výšku má 24 metrů. V trupu se skrývají dvě paluby, které pojmou až 880 pasažérů.

Airbus dolétne až do vzdálenosti 15 tisíc kilometrů, přičemž je schopný dosáhnout rychlosti kolem 950 kilometrů v hodině. K tomu mu slouží čtyři turbodmychadlové motory, buďto typu Rolls-Royce Trent 977, nebo Alliance GP7270. Navzdory tomu se ale může pochlubit nezvyklou tichostí.

Cena letadla je přibližně 8,2 miliardy Kč.

Bylo vyrobeno 195 strojů A380, které slouží u 13 společností: Singapore Airlines, Emirates, Qantas, Air France, Lufthansa, Korean Air, China Southern Airlines, Malaysia Airlines, Thai Airways, British Airways, Asiana Airlines, Qatar Airways, Etihad Airways.

Toužíte se tímto letadlem také proletět? Možností jsou mraky. Z Prahy můžete letět do Dubaje se společností Emirates, nebo z blízkého Frankfurtu létá A380 do Bangkoku, Los Angeles, Miami, New Yorku a mnoha dalších destinací.

Neváhejte, rezervujte si svoji letenku s A380 a zažijte nezapomenutelný let.