A cenu za nejlepší leteckou společnost 2017 získává….

V Paříži proběhlo vyhlášení nejlepších leteckých společností roku 2017. Zajímají Vás výsledky, abyste věděli, s kterou společností příště letět? Pojďte se podívat!

Výtězná aerolinka

Nejlepší leteckou společností se pro tento rok stal Qatar Airways. Létají do více jak 150 destinací a k dispozici mají téměř 200 letadel. A pro nás je dobrá zpráva, že se příští rok chystá přímý let do Prahy.
Společnost nyní zažívá těžké období. Americká a Britská vláda totiž zakázala pasažérům, cestujícím z některých zemí Blízkého východu, brát si sebou do kabiny letadla větší elektronické přístroje než mobilní telefony. Společnost se obává, že cestující začnou více využívat lety do Ameriky přes Evropská letiště a přijdou tak o mnoho zákazníků.
A aby toho pro společnost nebylo málo, na záčátku června některé země Arabského poloostrova uzavřeli svůj vzdušný prostor pro letadla z Kataru. Letadla tedy musí létat jinou trasou a nabírají velká zpoždění.

A na závěr ještě menší zajímavost – Qatar Airways bude mít jako první dopravce v business třídě manželské postele, které vytvoříte sklopením sedadel. Cena letenek bude začínat od 120 tisíc.

Druhé místo

Na druhém místě skončila společnost Singapore Airlines. V současné době mají 109 letadel a dalších 92 objednaných a létají do 61 destinací. Uskutečnili také první komerční let s největším dopravním letadlem A380 na trase Singapur-Sydney. Všechny letenky byly beznadějně vyprodány a peníze pak byly použity pro dobročinné účely.

Třetí místo

Třetí místo patří společnosti ANA All Nippon Airways. Jedna se o japonskou leteckou společnost, k dispozici mají téměř 200 letadel a létají do 73 destinací.

Čtvrté místo

A loňský výtěz končí tentokrát až na čtvrtém místě. Jedná se o společnost Emirates. Létá do 141 destinací a má více jak 250 letadel. Je to také největší letecká společnost podle počtu přepravených pasažérů, za rok 2015 to bylo více jak 51 milionů. Společnost létá z Dubaje do Prahy každý den novým letadlem A380.

Emirates má velmi luxusní první třídu. V podstatě máte pro sebe celou prostornou kabinu s posuvnými dveřmi, masážní sedadlo, můžete využít koupelnu, samozřejmostí je šampaňské, mísa s ovocem, gurmánská jídla, minibar, televize a luxusní servis.

A na dalších místech se umístili: Cathay Pacific Airways, Eva Air, Lufthansa, Etihad Airways, Hainan Airlines a Garuda Indonesia.

Vyhlašováno bylo i mnoho dalších kategorií. Například:

Nejlepší nízkonákladová společnost: AirAsia

Nejlepší zábavní systém: Emirates

Nejlepší letušky: Garuda Indonesia

Nejlepší First class: Etihad Airways

Nejlepší Economy class: Thai Airways

 

Vyhlášení kompletních výsledků naleznete zde: http://www.worldairlineawards.com/