Dovolená filmového fanouška? Zamiřte na Bali, Bora Bora nebo do Kampánie

Před týdnem jsme vám ukázali, kde se natáčela trojice slavných filmů – první Piráti z Karabiku, Pláž a Mamma Mia!. Dnes pro vás máme další tři destinace, které nepadly do oka jen filmařům, ale které milují i fandové cestování. Víte, kde se natáčela Wonder Woman, Vzpoura na lodi Bounty nebo Jíst, meditovat, milovat?

Kampánie: Po stopách Wonder Woman

Viděli jste slavnou superhrdinku ve filmu režírovaném Patty Jenkins a marně přemýšlíte, kde že se nachází ten překrásný ostrov Themyscira? No, celá ta nádhera bohužel vznikla až v počítačích expertů na filmové triky, ale některé scenerie si přece jen můžete prohlédnout. Záběry se točily na jihu Itálie, konkrétně v okolí městečka Palinuro v Kampánii. Rozlehlou terasu, z níž malá Diana spolu se svou matkou v první části filmu shlíží na moře, najdete u Villy Cimbrone v Ravellu, na pobřeží Amalfi.

Ve Wonder Woman můžete s trochou představivosti poznat skály a pláže kolem Palinura

Toužíte poznat Evropu z paluby jachty?

Itálie nabízí skvělé zážitky pro každého

Ať už milujete přírodu, dobré jídlo, pití nebo noční život, Itálie vám splní všechna vaše dovolenková přání. A jachta k tomu přidá soukromí a svobodu!Chci vědět víc

 

Bali: Můžete tu Jíst, meditovat i milovat

Na své pouti za sebepoznáním prošla Julia Roberts Itálii (jídlo) a Indii (meditace), aby nakonec našla lásku na Bali. Film mimo jiné strhl tisíce mladých žen z celého světa, aby se vydaly v jejích stopách. A nelze se jim ani moc divit – Bali je opravdu překrásný ostrov. Filmaři natáčeli v Ubudu a na pláži Padang Padang. Na Bali ale platí, že ať zamíříte jakýmkoli směrem, čeká na vás fantastické koupání, nádherná příroda a vlídní lidé. Ostatně, o šesti místech, která byste při návštěvě tohoto ostrova rozhodně neměli minout, se dočtete ZDE.

Na pláž do zátoky Padang míří každý rok tisíce následovnic Julie Roberts

Chcete si splnit cestovatelský sen?

Dopřejte si týdenní plavbu na Bali

Navštívíte historický chrám, můžete pozorovat ptáky, celé dny se koupat nebo se kochat krásnými panoramatickými výhledy a západy slunce.Chci vědět víc

 

Bora Bora: Vzbouřili se tu námořníci lodě Bounty

Tentokrát nešlo o vzbouřence sešikované pod velením Mela Gibsona, představitele Christiana Fletchera ve filmové verzi z roku 1984 – ti se při natáčení bouřili hlavně na ostrůvku Moorea. Na Bora Bora se totiž točily některé záběry asi nejslavnější verze příběhu z roku 1962, v níž jako Fletcher zazářil Marlon Brando. Tomu se ve Francouzské Polynésii tak zalíbilo, že si tu dokonce koupil soukromý atol Tetiaroa.

Pohled na vrchol Otemanu, tyrkysovou lagunu, palmy a bungalovy. To nejhezčí z Bora Bora!

Foto: Shutterstock.com a archiv