Hrajete golf? Spojte svůj oblíbený sport s dovolenou na jachtě!

Patříte mezi vášnivé golfisty, kteří si rádi zahrají i během dovolené? Pak vězte, že jachtaření jde s golfem krásně spojit – existuje totiž spousta nádherných hřišť, která se nacházejí v jachtařských rájích. Seychely, Mallorka, Bali, tam všude se můžete věnovat golfu, zatímco si rodina bude užívat koupání a opalování!

Mallorka: Ostrov golfistům zaslíbený

Na Mallorce můžete vybírat ze dvou desítek profesionálních hřišť, což je na jeden ostrov impozantní číslo. Všechny areály jsou navíc moderní, nabízejí perfektní servis a zázemí pro sportovce s rozličnou úrovní hry i rozpočtem a jako bonus se většinou nacházejí v blízkosti pobřeží. Kluby Alcanada a Don Gual se dokonce objevují i v různých přehledech nejlepších golfových hřišť Evropy. Jachtařská sezona tu trvá od května do října, a díky vlastní lodi můžete vyplnout i na nedalekou Menorcu a vyzkoušet i tamní golfový klub Golf Son Parc! Pokud se chcete o tomto ostrově dozvědět více, přečtěte si článek Mallorka: Ráj vzdálený jen pár hodin letu!

Zlákala vás Mallorka?

Týdenní plavba vás vyjde na 29 400 Kč

Připravili jsme pro vás speciální nabídku týdenní plavbu v termínu od 26. května do 2. června jsme pro vás zlevnili z 35 800 na 29 400 Kč.Chci vědět víc

Korsika: Rychlý start mezi elitu

Golf je na Korsice stále ještě poměrně novinkou, ale především díky osmnáctijamkovému hřišti v klubu Golf de Sperone se tento ostrov v golfovém světě rychle proslavil. Architekt Robert Trent Jones dokonale využil zdejší pestrou krajinu a na ploše 6106 metrů vytvořil náročné, ale krásné hřiště, na němž golfisty kromě obtížného terénu dokáže pěkně potrápit i vítr. Golf de Sperone leží na jihu ostrova, kousek od Bonifacia, takže návštěvu můžete zahrnout do týdenní plavby z Ajaccia na jih! Kromě Sperone je na ostrově i technicky poměrně náročné devítijamkové hřiště Bastia a šestijamkové Golf de Lezza. O tom, co dalšího nabízí Korsika jachtařům, se dočtete v článku Dovolená na jachtě? Máme pro vás ty nejlepší destinace pro každý měsíc!

Golfové hřiště na Korsice

Na Korsice najdete hned tři golfová hřiště

Seychely: Golf v tropech

Na Seychelských ostrovech najdete dvě hřiště. Jedno, devítijamkové, je na ostrově Mahé, mnohem zajímavější je ale osmnáctijamkové hřiště Lemuria Golf Course na Praslinu. Architekti Marc Antoine Farry a Rodney Wright ho vybudovali na pobřeží, uprostřed bujné tropické vegetace. Hřiště se táhne podél bílých pláží a nabízí velké množství vodních překážek. Lemuria Golf Course se rychle zařadil mezi nejkrásnější golfová hřiště světa. A pokud naplno využijete faktu, že vám dočasně říká „pane“ krásná jachta, můžete si vyzkoušet hřiště na Mahé, pak čtyři dny plout, a nakonec si zahrát na Praslinu! Kromě golfu Seychely samozřejmě nabízejí i spoustu dalších nezapomenutelných zážitků. Přečíst si o nich můžete v článku 5 nejkrásnějších míst Seychel.

Golfové hřiště na ostrově Praslin na Seychelách

Lemuria Golf Course na Praslinu patří k nejkrásnějším hřištím světa

Martinik: Hřiště na počest císařovny

Na Martiniku je hřiště jediné, má 18 jamek a leží nedaleko městečka Les Trois-Îlets. Pojmenováno je podle manželky Napoleona Bonaparta, císařovny Josefíny, která se na Martiniku narodila. Hřiště postavil v roce 1976 Robert Trent Jones – jako kulisy mu posloužily okolní tropická příroda, členité pobřeží i krásné výhledy na Karibské moře. Z Martiniku navíc můžete vyplout směrem na jih a objevovat další golfu zaslíbená místa – například ostrov Sv. Lucie (hřiště jsou tu dvě) nebo krásný ostrůvek Canouan s překrásným osmnáctijamkovým hřištěm. Kdy se nejvíc vyplatí vyrazit na Martinik, se dočtete v článku Martinik z paluby jachty? V lednu je to nejlevnější!

Chcete vyrazit na Martinik?

Týdenní plavbu jsme pro vás teď zlevnili!

Za týdenní plavbu jachtou kolem Martiniku (v termínu od 6. do 13. ledna) teď místo 41 399 zaplatíte jen 34 000 korun!Chci vědět víc

Bali: Asijský golfový žolík

Bali si v posledních letech důrazně říká o pozici asijské golfové velmoci. Najdete tu šest špičkových resortů, přičemž ten zřejmě nejkrásnější, Nirwana Bali Golf Club, leží hned vedle chrámu Tanah Lot (o němž i si můžete přečíst v článku Bali: 6 věcí, které si tu rozhodně nenechte ujít). Toto osmnáctijamkové hřiště se momentálně renovuje, ale rozhodně stojí za to sledovat datum jeho znovuotevření. Mezi absolutní špičku mezi asijskými hřišti patří i Handara Golf & Resort (které Golf Magazine zařadil mezi 50 nejlepších hřišť světa) nebo Bukit Pandawa Golf & Country Club. Naše lodě kotví v Benoa Harbour na jihu ostrova, takže budete mít krásně po ruce i tři další golfové kluby – New Kuta Golf, Bali National Golf Club a Bali Beach Golf Resort.

Golfové hřiště na ostrově Bali

Na Bali si můžete užít hru s výhledem na chrám Tanah Lot tyčící se na skále

Foto Shutterstock.com