Luxusní hotel Burj Al-Arab

Už jste o tomto hotelu někdy slyšeli? Nachází se v Dubaji a svým tvarem připomíná plachetnici. Je to jeden z nejluxusnějších hotelů na světě.

Po příchodu do hotelu se ocitnete v úplně jiném světě. Recepce s barevnou fontánou tryskající do výšky, interiér hotelu vyzdoben zlatem, drahými kameny a mramorem, večeře v podmořské restauraci, vlastní heliport, vynikající gastronomické zážitky, soukromá pláž, vlastní nákupní centrum a mnoho dalšího.

Pro Dubaj se postupně stal stejnou ikonou, jakou je Eiffelova věž pro Paříž nebo Socha svobody pro New York. Stojí na uměle vybudovaném ostrově, a hosté se tak mohou na místo nechat dopravit vozem značky Rolls-Royce, lodí, nebo využít transfer helikoptérou. Základy celého hotelu podpírá 230 čtyřmetrových pilotů, které jsou zaraženy do písku. Při stavbě bylo použito 70 tisíc kubických metrů betonu a devět tisíc tun oceli.

V hotelu, který má celkem 28 pater, je 202 pokojů a největší z nich má rozlohu 780 m². Nejdražší je Královské apartmá, kde za jednu noc zaplatíte zhruba 360 000 Kč. Všechny pokoje jsou dvoupatrové a naleznete v nich bar, koupelnu s vířivkou, veškeré moderní technologie a mnoho dalšího.

Hotel má k dispozici dokonce 9 restaurací a barů. Naleznete zde speciality z celého světa, které připravují ti nejlepší kuchaři. Navštívit můžete restauraci Al Mahara, která se nachází pod hladinou moře a specializuje se na mořské plody, Al Muntaha, která je naopak 200 m nad zemí a nabízí nádherný výhled na celou Dubaj, Al Iwan s arabskými specialitami a 42 m fontánou a mnoho dalších. Pokud byste chtěli hotel navštívit, aniž byste zde museli strávit noc, můžete si udělat rezervaci do některé z těchto restaurací a zažít nezapomenutelný gastronomický zážitek. Nezapomeňte ale počítat s vysokými cenami .

Všechny exkluzivní procedury ve wellness centru Talise Spa byly pečlivě sestaveny s využitím nejluxusnějších výrobků, aby si je hosté co nejvíce užili. Nacházejí se zde oddělené kryté nekonečné bazény, vířivka, sauny, parní sauny, relaxační bazénky a prostory určené pro různé kúry, během kterých se můžete kochat výhledem na Perský záliv.

Samozřejmostí je také vlastní soukromá pláž, kde naleznete širokou nabídku vodních sportů.

Ceny ubytování začínají již na 18 000 Kč/noc.

Letenky z Prahy do Dubaje můžete koupit již od 5 920 Kč! 

Letenky i ubytování si můžete rezervovat zde!