Nejlepší letiště světa 2017

Zajímá vás, která letiště dostala ocenění Skytrax za nejlepší letiště světa? Vyhlášení výsledků proběhlo na veletrhu Passanger Terminal EXPO v Amsterdamu. Pojďte se podívat na prvních 5 nejlepších a přečtěte si, proč jsou zrovna tato letiště ta nej.

1. SINGAPORE CHANGI AIRPORT

Toto letiště v Singapuru vyhrálo první místo už popáté! Létá se z něj do více než 200 destinací po celém světě. Týdně odbaví více než 5 000 příletů a odletů od 80 leteckých společností. Cestujícím, kteří zde čekají dlouho na přestup, utíká čas velmi rychle. Mají tu k dispozici kino, bazén, nebo dokonce botanickou zahradu s motýly. A pokud byste se chtěli během přestupu podívat do města, je zde k dispozici zdarma prohlídka města i s dopravou.

2. TOKIO INTERNATIONAL AIRPORT HANEDA

Letiště v Tokiu má terminál jak pro domácí, tak pro zahraniční lety a hraje velmi důležitou roli v rozvoji Japonska. Je to jedno z nejčistějších a nejklidnějších letišť, což ocení zejména ti, kteří zde musí čekat přes noc. Navíc zde najdete velmi pohodlné sedačky, na kterých můžete přečkat celou noc.

3. SEOUL INCHEON INTERNATIONAL AIRPORT

Toto letiště se nachází v Jižní Korey a je jedním z nejrušnějších letišť na světě. Nudit se tu také rozhodně nebudete. Je tu k dispozici kino, botanické zahrady, nebo dokonce kluziště, kde vám zapůjčí brusle! Zdarma se zde pak můžete vysprchovat.

4. MUNICH AIRPORT

A konečně tu máme nějaké evropské letiště! Je to druhé nejrušnější letiště v Německu, nabízí přes více než 150 obchodů a 50 restaurací/kaváren s občerstvením, kasino, kino i mini golf, a v zimě dokonce vánoční trhy, takže o zábavu máte postaráno. Navíc nabízí letecké spojení do celého světa. Mají zde základnu společnosti jako AirBerlin, Lufthansa nebo Condor.

5. HONG KONG INTERNATIONAL AIRPORT

Na hongkongské letiště létá více než 100 leteckých společností do 180 destinací světa včetně 44 destinací v Číně. Svým cestujícím nabízí u terminálu 2 golfové hřiště a také velké množství obchodů.

A zajímá Vás, na kolikátém místě se umístilo letiště Václava Havla v Praze? Tak schválně, zkuste hádat………..

Nebudeme Vás dlouho napínat, umístilo se na 96. místě. Ale ze 455 letišť to není tak špatné umístění, co myslíte?

Vyhlašováno bylo i mnoho dalších kategorií. Například cenu za nejlepší letiště pro nákupy vyhrálo letiště Heathrow v Londýně, nejlepší stravování je na letišti v Hongkongu, nejlepší letištní terminál je terminál 2 v Mnichově a nejlepší bezpečnostní kontrolu má letiště v Kodani!