Plavba na plachetnici: Udělejte si vlastní vzpouru na lodi Bounty!

Plavba na plachetnici. Dětský sen mnoha kluků, kteří už vyrostli v muže a dnes si plní svá dávná přání. Pokud jste i vy hltali knihy a filmy o mořeplavcích a pirátech, představujeme vám Arktos! Plachetnici, kterou sice nepostavili Vikingové ani španělští korzáři, ale která na vás přesto dýchne atmosférou starých časů. Sice ji nemůžete tak jako Christian Fletcher unést na Pitcairnův ostrov (Arktos kotví v Řecku), ale i tak na ní prožijete nezapomenutelné chvíle!

Arktos je plachetnice dlouhá 46 metrů a její dva stožáry nesou plachty o celkové ploše 820 m². Je to sice loď motorová, ale hosté se většinou těší právě na plachtění, a tak motory často slouží jen jako záloha. Její interiér je navržen tak, aby co nejvíce připomínal tradiční plachetnice, zároveň ale nabízí veškerý komfort moderní lodě.

Plachetnice pro 21. století

Počínaje komunikačním a navigačním vybavením až po pět kajut s vlastními koupelnami, které pojmou 10 až 11 hostů – vše je na špičkové úrovni. Tři kajuty jsou dvoulůžkové s manželskou postelí. V jedné jsou dvě oddělené postele, z nichž lze také vytvořit postel manželskou, a v největší, kapitánské, kajutě je kromě luxusní manželské postele značky Pullman i šatna a psací stůl.

Plavba na plachetnici Arktos

Ve všech kajutách jsou LCD televize, DVD a trezor a ve čtyřech z nich i miniledničky. V hlavním salonu mají hosté k dispozici plazmovou televizi s připojením HDMI a virtuální knihovnou plnou filmů a hudby. V salonu jsou kromě jídelní části, kde si můžete vychutnávat speciality připravené naším šéfkuchařem Konstantisem (jeho majstrštykem jsou mimochodem vynikající domácí chléb a sladkosti), i pohodlná křesílka, ve kterých můžete relaxovat a popíjet drinky z baru.

Na zádi lodi je pak luxusní venkovní posezení, kde se můžete opalovat na pohodlných matracích nebo si užívat výhledu na moře. Loď je samozřejmě plně klimatizovaná a nabízí také wifi připojení. Kromě vás se na ni nalodí i šest členů posádky (kapitán, jeho dva pomocníci, inženýr, kuchař Konstantis a hosteska Joanna), takže se nemusíte bát, že byste si se spletitým systémem lanoví museli poradit sami. 🙂

Kouzlo starých časů

Stěny plachetnice jsou obložené dřevem, ze kterého je vyrobený i nábytek, což dělá z plavby na Arktosu velmi příjemný a luxusní zážitek.  K dispozici je samozřejmě i vybavení pro všemožné vodní sporty. Vyzkoušet můžete kajak, kneeboard, vodní lyže, vodní kruh, paddleboard nebo se věnovat šnorchlování či rybaření.

Plavba na plachetnici Arktos

Tahle loď je rozhodně skvělá i pro rodinnou dovolenou nebo třeba netradiční firemní teambuilding. Ale podle nás je přímo ideální pro dovolenou ryze pánskou, jejíž součástí bude i kvalitní rum, doutníky a promítání právě těch filmů, díky kterým jste v dětství tak toužili svézt se na plachetnici. 🙂

A pokud stále ještě váháte, jestli je dovolená na moři to pravé pro vás, přečtěte si náš článek 6 důvodů, proč strávit dovolenou na jachtě!

Chcete zažít plavbu na plachetnici?

Pronajměte si Arktos a vyjeďte do Řecka!

Na tuto nádhernou a prostornou loď se vejde až 11 hostů, o které se postará šestičlenná posádka. Dovolená na Arktosu patří k nezapomenutelným zážitkům!Chci vědět víc

Foto: Archiv Umbrella Holiday