Přečtěte si 5 důvodů, proč vyrazit na jachtu s dětmi

Rádi byste vyrazili na dovolenou na jachtu, ale přemýšlíte, jestli je takový typ dovolené vhodný i pro vaše děti? Nebudou se nudit? Není to pro ně nebezpečné? Rozhodně není! Můžeme vás ujistit, že když svoje ratolesti vezmete s sebou, dopřejete jim mimořádný zážitek. Proč?

1. Dostane se jim „školky života“

Poznají jiné kultury, uvidí, že v přímořských vesnicích plyne život pomaleji než v centru měst. Dozví se spoustu věcí o moři i oceánu a jeho obyvatelích, naučí se správně jíst mango, číst vítr, chytit mořského ježka, aniž by je popíchal, potápět se a spoustu dalšího… Náš kapitán je i skvělým průvodcem – díky němu tak zjistíte věci, o nichž jste možná ani vy neměli tušení. Po týdnu na moři vaše děti jako houby nasáknou obrovské množství informací a zkušeností.

2. Rodiče budou pořád s nimi

Budou vás mít k dispozici 24 hodin 7 dní v týdnu – pro vás možná trochu vyčerpávající představa, ale pro děti pecka! 🙂 Žádný tatínek přilepený k mobilu, žádná maminka zahloubaná do firemní prezentace. Rodiče teď a tady, nadšeně se podílející na dobrodružstvích, které děti vymyslí. A až s nimi podesáté skočíte z paluby do moře, nejspíš už si ani nevzpomenete, že jste před dovolenou měli jisté obavy.

Zvažujete rodinnou dovolenou na lodi?

A co takhle plavba po Korsice?

Korsika nabízí okouzlující přirodu i nádherné památky. Najdete tu pláže s jemným bílým pískem, zátoky s oblázkovými plážemi i útesy spadající do azurového moře.Chci vědět víc

3. Dětské pokojíky vymění za obří tělocvičnu!

Představte si, že je vám pět, sedm, devět let. A najednou se octnete na jachtě! Z vašeho (sedmiletého) pohledu v obří tělocvičně, kde je tolik míst, která je potřeba propátrat a vyzkoušet! A místo dvorku či zahrádky máte celý svět – moře, pobřeží a pláže. Připočtěte k tomu ještě paddleboard, subwing, spoustu nafukovacích hraček a – a to především – velký gumový člun s přívěsným motorem! Jediným rizikem tak je, že váš potomek po týdnu odmítne opustit plavidlo! 🙂

4. Poznají rozmanitost

Různé země, různí lidé, různé kultury, jazyky, barvy pleti… Vaše děti pochopí, jak vypadá svět a jak moc rozmanitý je. Naučí se, že důležité je jedině to, zda se s nimi lidé chtějí kamarádit a jestli budou ochotní zodpovědět jim ty stovky otázek, které bohužel děti napadají i na moři. 🙂 A na řadě míst světa se také naučí, jaké to je, když jste někde menšinou – zkušenost k nezaplacení.

5. Nakonec budou odvážnější než vy

Po pár týdnech na moři z nich budou mazáci – budou mít za sebou plavání s delfíny, chytání krabů, pár zkušeností s odlišnou kuchyní i jazykovou bariérou, nějakou tu bouřku nebo větší vlny… A nakonec zjistíte, že zatímco vy se ještě pořád ostýcháte oslovit domorodého rybáře, vaše děti už s ním vesele konverzují o tom, kolik ryb dneska chytil. Děti totiž vědí, že na lodi jste s nimi vy, a tudíž jsou v bezpečí – tak proč mít z něčeho strach?

Hledáte ideální loď pro rodinu?

Lagoon 52 vás bude bavit!

Tenhle krásný katamarán má 6 samostatných kabin se 6 koupelnami, prostorný kokpit i salon a ve venkovní části dostatek prostoru na sezení i lenošení na slunci.Chci vědět víc

Tak co – už máte jasno, jestli je vezmete s sebou?

Foto: Shutterstock.com