Tisková zpráva společnosti FLiXBUS

Zajímají vás aktuální informace ze společnosti FLiXBUS? Máme pro vás tiskovou zprávu plnou novinek pro letošní rok. Tak se pusťte do čtení.

Praha/Mnichov/Berlín, 22. února 2017

FlixBus je díky zvýšení počtu uživatelů o 114 % ve srovnání s předchozím rokem držitelem nového rekordu centra dálkových autobusů v Praze. Nina Göbbels, Oddělení podnikové komunikace: „Počet cestujících s linkami FlixBus z Prahy se v roce 2016 více než zdvojnásobil. Vývoj naznačuje, že hlavní město se postupem času stalo jednou z nejoblíbenějších destinací mezinárodní sítě FlixBus. Velmi oblíbené je hlavní město České republiky především u turistů z Německa, Nizozemska a Rakouska.“ Praha je od roku 2014 součástí sítě FlixBus a od té doby se postupně zvyšuje počet spojů. Od loňského léta provozuje společnost FlixBus mimo jiné přímé denní spoje z Prahy do Belgie, Nizozemska: do xx nových cílů, jako je Brusel, Amsterdam, Paříž nebo Lodž, lze cestovat bez přestupu a nočními spoji.

Tři nejoblíbenější cíle z Prahy: Vídeň, Berlín a Drážďany

Také samotní Pražané stále častěji na svých výletech do Evropy využívají služeb FlixBus. Zelené dálkové autobusy propojují Prahu v současnosti s více než 600 destinacemi po celé Evropě. Nina Göbbels: „Ve srovnání s předchozím rokem kupuje jízdenky přes český web šestkrát více lidí z České republiky. Na prvním místě žebříčku nejoblíbenějších destinací cestujících z Čech je Vídeň, následovaná Berlínem a Drážďany. Do těchto destinací jezdí nyní autobusy FlixBus téměř každou hodinu.“ Jízdenky pro spoje z Prahy zakoupíte na stránkách www.FlixBus.cz, přes aplikaci FlixBus, ve smluvních cestovních kancelářích nebo na pokladně FlixBus na ÚAN Florenc v Praze.

Rozšíření nabídky od dubna 2017: Nové cíle s letním jízdním řádem 2017

S letním jízdním řádem platným od dubna rozšiřuje společnost FlixBus nabídku spojů z Prahy do dalších zemí střední a východní Evropy. Od dubna budou jezdit nové, přímé spoje z Prahy do oblíbených letních destinací v Chorvatsku, Slovinsku a Maďarsku. Kromě toho se zvýší frekvence autobusů FlixBus na žádaných trasách, například z Prahy do Milána nebo Curychu až na 5 spojů denně.

Ofenziva kvality 2017 – FlixBus optimalizuje služby 

Kromě zvýšení počtu spojů z Prahy se společnost FlixBus rozhodla pro další optimalizace v oblasti služeb a inovací. Rok 2017 bude pro FlixBus ve znamení rozsáhlé ofenzívy kvality. „Chtěli bychom svým zákazníkům kromě kvality a bezpečnosti i nadále nabízet příjemné cestovatelské zážitky. Proto se neustále vyvíjíme, od služeb až po technologie,“ říká zakladatel a jednatel společnosti FlixBus André Schwämmlein. Technické novinky, jako například nabízená upozornění, která se zasílají v případě zpoždění přes aplikaci FlixBus, neustále zlepšují komfort uživatelů FlixBus při cestování. Kromě toho je na palubě autobusů FlixBus po celé Evropě k dispozici ještě výkonnější síť wifi.

 

zdroj: www.flixbus.de
tisková zpráva vydaná:  22.2.2017