Top 8 nejkrásnějších pláží Korsiky

Pokud se při volbě destinace pro svou dovolenou rozhodujete podle množství a kvality pláží, jistě už máte Korsiku na svém wishlistu. Zdejší pláže patří k nejkrásnějším ve Středozemí. Má to ale jeden háček – jsou jich tu skoro dvě stovky! Ale nemějte strach. Udělali jsme práci za vás a vybrali z nich osmičku nejkrásnějších!

Bílý písek, průzračné modré moře, všude kolem krásná příroda i historická městečka a francouzská gastronomie. Možná, že po týdenní dovolené dojdete k názoru, že byste na korsických plážích klidně mohli strávit zbytek života. O jednom nádherném místě na souostroví Lavezzi už jsme psali v článku Tohle jsou nejkrásnější pláže Evropy! Dnes pro vás máme dalších 8 tipů!

Palombaggia

Je dlouhá skoro tři kilometry, najdete ji kousek pod Port Vecchio a je rozhodně nejslavnější. Zdejší vody jsou součástí přírodní rezervace, a proto jsou krásně čisté. A ano, písek je tu krásně bílý, hory za zády majestátní, výhledy okouzlující. Jen je tu docela dost lidí (čím jižněji se vydáte, tím méně jich bude), ale i tak stojí tahle pláž minimálně za jednu návštěvu.

Pláž Korsika Palombaggia

Palombaggia, asi nejslavnější pláž Korsiky

Rondinara

Chcete větší klid? Žádný problém! Přeplujte trochu jižněji, a asi v polovině cesty mezi městy Port Vecchio a Bonifacio najdete pláží Rondinara, která za své jméno vděčí téměř kruhovému tvaru. V zátoce můžete pohodlně zakotvit a užívat si tohle trochu odlehlé místo. Tradiční korsická dvojice bílý písek & azurové moře (lemované tentokrát načervenalými skalisky a zelenými keři makchie) jsou vám samozřejmě i zde plně k dispozici!

Pláž Korsika Rondinara

Rondinara dostala název podle téměř dokonalého kruhového tvaru

Santa Giulia

Leží v překrásné laguně kousek pod Port Vecchio, a je dokonce tak úchvatná, že si vysloužila zápis do seznamu UNESCO. Voda je tu tak tyrkysová, že neuvěříte, že nejste v Karibiku! Moře je tu klidné a mělké, a tak sem často míří rodiny s dětmi.

Pláž Korsika Santa Giulia

Tyrkysová barva moře u pláže Santa Giulia připomíná Karibik

Santa Manza

Tahle pláž na jihu ostrova potěší ty z vás, kteří máte rádi divokou přírodu a vodní sporty. Celý záliv Santa Manza, to je jedna pláž a jeskyně za druhou a všechny stojí za prozkoumání. Můžete tu šnorchlovat nebo si zkusit kitesurfing či windsurfing.

Pláž Korsika Santa Manza

V zálivu Santa Manza jsou díky větrům skvělé podmínky pro kitesurfing a windsurfing

Roccapina

Na tuhle zátoku na jihu Korsiky dohlíží obří skála, kterou povětrnostní vlivy vytvarovaly do podoby lví hlavy, a stará janovská strážní věž. Pláž tu lemují krásné písečné duny a zelené keře a borovice. Celé místo je přírodní rezervací a z pevniny je obtížněji dostupné, takže využijte faktu, že máte loď!

Pláž Korsika Roccapina

Na pláž Roccapina je z jachty mnohem lepší přístup než z pevniny

Lotu

Krásné pláže najdete i na severozápadním pobřeží Korsiky. Například Lotu (říká se jí také Loto, Lodo nebo Lodu), která se rozkládá podél pouště Agriates, neúrodného a divoce krásného, UNESCEM chráněného úseku pobřeží. Tenhle malý záliv s pláží dlouhou 400 metrů sousedí s nízkými kopci a z vnitrozemí se k němu dostává dost těžko – a právě proto si ho oblíbili jachtaři.

Pláž Korsika Lotu

Lotu je jedna z nejhezčích pláží na severozápadním pobřeží Korsiky

Saleccia

Další perla v jinak skalnaté a vyprahlé oblasti Agriates. Turismem nedotčené místo s bělostným pískem a borovicemi, které poskytují stín po dni stráveném na slunci. Na kilometr dlouhé pláži potkáte maximálně nějakého odvážného turistu a sem tam si sem přijde schrupnout některá z  kravek, které se pasou v okolí. 

Pláž Korsika Saleccia

Bodri

Pokud se budete vyskytovat poblíž městečka Calvi, skvělým tipem pro klidnou relaxaci na nepřeplněné pláži je Bodri. Kromě koupání si tu můžete i zašnorchlovat!

Pláž Korsika Bodri

Tip na pláž Bodri se vám bude hodit, pokud během dovolené zamíříte k městečku Calvi

Chcete s námi vyrazit na Korsiku? Napište nám!

    Foto Shutterstock.com