Zpožděný let? Žádný problém!

Váš let se zpozdil? Nevadí, pomůžeme vám získat to nevyšší možné odškodnění. Jak vše probíhá a na co máte nárok? Čtěte níže.

Kdy vzniká nárok na občerstvení?

S letní sezónou jde ruku v ruce stoupající počet zpožděných letů. Málokdo ví, že s každým zpožděním máte nárok na kompenzace v podobě občerstvení, ale také náhrady / odškodnění za zpožděný let o více než 3 hodiny v minimální částce 250 EUR.

Nárok na občerstvení nevzniká automaticky se zpožděným odletem, je nutné, aby zpoždění dosahovalo minimálně 2 hodin od plánovaného odletu. V ten moment vám dopravce musí zajistit občerstvení přiměřené délce čekání. Je-li den odletu předpokládán o 1 den později, máte nárok i na nocleh!

Ve většině případů dopravce řeší v Praze situaci tak, že každý cestující obdrží voucher v hodnotě 105 Kč. Doporučuji jej využít v letištní kantýně mezi terminály, případně za odbavením na Terminálu 1.

Kdy mi vzniká nárok na finanční odškodnění?

Byl váš let zpožděn o tři hodiny a více? Podle nařízení EU máte nárok na finanční kompenzaci. 

250 EURpokud je let opožděn o 3 hodiny a více a délka letu je kratší než 1500 km
400 EURpokud je let opožděn o 3 hodiny a let je dlouhý​ 1500 – 3500 km
600 EURpokud je let opožděn o 3 hodiny a více a délka letu je větší než 3500 km

Nárok na finanční kompenzaci za zpožděný let dle EU zaniká v případě tzv. mimořádných okolností, např. špatné počasí, stávka na letišti, nepokoje v konečné destinaci či srážka s ptákem. POZOR ale na výmluvy leteckých společností, které často stav mimořádné události schválně chybně uvádějí, aby nemusely kompenzace za zpožděný let cestujícím vyplácet.

Jak získat peníze od leteckého dopravce?

Těžko. Alespoň do té chvíle, kdy si za menší servisní poplatek nezadáte poptávku u nás, kde máme s touto problematikou velké zkušenosti. Zkuste si vyhrát spor s aerolinkou,  předem se ale obrňte trpělivostí a nenechte se odbýt nuzným odškodněním, kam dopravci často směřují, aby uspořili. U nás vám rádi pomůžeme, a to pouze s menší provizí.

Co si připravit?

Elektronickou letenku, palubní vstupenku, foto příletové tabule s uvedeným příletem, potvrzení o zpoždění např. pro zaměstnavatele.

Na koho se obrátit?

Samozřejmě na nás! Vaši žádost o odškodnění posoudíme rychle! Zadejte nám váš případ zpožděného letu, zda máte nárok na odškodnění za menší servisní poplatek posoudíme do 48 hodin. Obracet se na nás můžete na emailovou adresu office@umho.eu nebo tel. číslo +420 601 303 313.